[ و گفته‏اند حارث بن حوت نزد او آمد و گفت چنین پندارى که من اصحاب جمل را گمراه مى‏دانم ؟ فرمود : ] حارث تو کوتاه‏بینانه نگریستى نه عمیق و زیرکانه ، و سرگردان ماندى . تو حق را نشناخته‏اى تا بدانى اهل حق چه کسانند و نه باطل را تا بدانى پیروان آن چه مردمانند . [ حارث گفت من با سعید بن مالک و عبد اللّه پسر عمر کناره مى‏گیرم فرمود : ] سعید و عبد اللّه بن عمر نه حق را یارى کردند و نه باطل را خوار ساختند . [نهج البلاغه]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :48
بازدید دیروز :37
کل بازدید :72740
تعداد کل یاداشته ها : 78
98/11/3
9:25 ع

توپچی‌های لندن با شکست هال سیتی قهرمان جام حذفی انگلیس شدند و به انتظار طولانی مدت خود برای کسب یک عنوان قهرمانی پایان دادند.

برای مشاهد کلیپ خلاصه این مسابقه کلیک کنید.

برای مشاهده کلیپ جشن قهرمانی آرسنال کلیک کنید.
 دیدار فینال جام حذفی انگلیس امشب (شنبه) در ورزشگاه ومبلی شهر لندن میان تیم‌های آرسنال و هال‌سیتی برگزار شد که این بازی با پیروزی 3 بر 2 توپچی‌‌های لندن و پایان 9 سال انتظار آنها برای کسب یک جام قهرمانی خاتمه یافت.

در این دیدار هال سیتی شروعی طوفانی داشت و در همان 10 دقیقه اول دو بار توسط جیمز چستر در دقیقه 4 و کورتیس دیویس در دقیقه 9 به گل رسید تا شوک بزرگی را به توپچی‌ها وارد کند.

در دقیقه 17 سانتی کاسورلا یکی از گل‌های خورده را برای آرسنال جبران کرد تا این تیم به بازی برگردد. هال‌سیتی تا دقیقه 71 برای محافظت از برتری‌اش مقاومت کرد اما در نهایت دروازه‌اش توسط لوران کاسیلنی برای بار دوم باز شد.

بازی در 90 دقیقه معمول با تساوی 2-2 خاتمه پیدا کرد تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود. در وقت اضافه دوم و در دقیقه 109 بود که آرون رمزی با پاسی از اولیویه ژیرو گل سوم آرسنال را به ثمر رساند تا شاگردان آرسن ونگر پیروزی میدان باشند.

با این نتیجه آرسنال توانست پیروز میدان شود و برای اولین بار از سال 2005 (سالی که اتفاقاً در آن جام حذفی انگلیس را فتح کرده بود) ‌یک جام به دست آورد. این یازدهمین باری بود که توپچی‌های لندن فاتح جام حذفی انگلیس شدند.